top of page

Keman

Perdesiz ve yaylı bir enstrüman olan keman; özenli, dikkatli ve disiplinle çalışılıp öğretilmesi gereken bir enstrümandır.

Perdesiz ve yaylı bir enstrüman olan keman; özenli, dikkatli ve disiplinle çalışılıp öğretilmesi gereken bir enstrümandır.

Okulumuzda;

• Keman dersleri 6 yaş ve üzeri her yaş için uygundur.

• Perdesiz enstrümanlarda notaları birbirinden ayıran sınırlar olmadığından parmakların nereye dokunacağını bilmek ve onu kulağınızla onaylayabilmek için ortalamanın üstünde bir müzik kulağına sahip olmanız gerekmektedir. Bu sebeple; derslere başlamadan önce dalında uzman öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencimizin müzik kulağını test etmekteyiz.

•Bir önceki aşamayı geçtikten sonra; öğrenciyi motive ederek başladığımız derslerimize öğrenci-öğretmen ilişkisini sıcak ve samimi tutarak öğrenme sürecindeki sıkıntılı süreci dersi sevdirerek hızlandırmayı amaçlamaktayız.

• Keman derslerinde; parçaları doğru ve temiz çalabilmek için; düzgün yay çekme, yaygın keman teknikleri, nota bilgisi, entonasyon, parmak egzersizleri ve kemanı doğru akort etme gibi teknikler birebir olarak çalışılmaktadır.

•Her gün düzenli çalışabilmek için öğrencinin kendine ait bir enstrümanın olması gerekmektedir. Ancak enstrümanı olmayan öğrenciler; kurumumuz bünyesindeki ‘Çalgı Odalarıʼndan ve çalgılardan randevu oluşturarak faydalanabilirler.

•Öğrencilerimiz; yılda iki kere düzenlediğimiz ‘Filarmonik Bahçe Konseriʼ etkinliğine katılarak dönem içi yaptıkları çalışmalarını sergilerler ve sertifika alırlar.

Piyano çalmak

"Özel Birebir Eğitim"

Sadece size özel ders programıyla, bire bir örgün eğitim.

Online Music Lesson

Online Eğitim

Mesafe tanımaksızın, istediğiniz yerden istediğiniz zaman online olarak derslerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Online Guitar Class

Online Ders Takibi

Sadece ders saatlerinde değil ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. Ders Dışı saatlerde de öğrencilerimizi takip ediyor,yönlendirmeler yapıyoruz.

Project Gallery

filarmonik 2022.png
bottom of page