top of page
Royal_College_of_Music_-_April_2007.jpg

London College of Music

1887 yılında kurulan LONDON COLLEGE OF MUSIC, İngiltere'de ve aralarında ABD ve Kanada'nın da bulunduğu bir çok ülkede Müzik, Tiyatro ve İletişim dallarında sınavlar düzenlemektedir. LCM sınav sistemine dahil olan öğrenciler, verdiği emeklerin karşılığında yurt içi ve yurt dışında başvuracağı okul ve iş gibi alanların kabul aşamasında gerekli olan sanatsal etkinlik portföyünün içerisinde yer alacak olan uluslararası akreditasyona sahip olan çok değerli bir sertifikanın sahibi olacaklardır. Öğrencinin yeteneklerine göre 8. Seviyeye kadar olan sınıflar Performans , Recital, Leisure Play ve Teaching Diploma gibi bölümlerden oluşan programlar, her bir öğrencinin kendisine uygun programdan eğitim alma ve sınava tabi tutulma özgürlüğünü vermektedir.

Piyano Dersinde Öğretmen ve Öğrenci

Öğrenciler İçin Faydaları

LCM, sadece bir sınav sistemi değil, aynı zamanda uluslararası standartta bir eğitim modelidir. Bu eğitimi alan öğrenci, eğitimine dünyanın her yerindeki sınav ve eğitim merkezlerinde hiçbir denklik sorunu yaşamadan kaldığı yerden devam edebilecektir.

LCM sınav sistemine dahil olan öğrenci, aldığı eğitimin uluslar arası standartlarda değerlendirmesini alacak ve bu sayede okul ve iş yaşantısında kendisine burs imkanı sağlayacak olan tüm dünyada bilinirliği olan bir belgeye sahip olabilecektir. LCM eğitim ve sınav modeli ile öğrencilerin önünde hep bir hedef olacağından motivasyon düşüklüğü gibi durumların daha az olması söz konusudur.

LCM eğitim modeli sadece enstrüman çalmaya yönelik değildir. Technical Work (Teknik Çalışma) , Performans (Çalma ya da Söyleme ), Ensemble (Birlikte Çalma), Viva Voce (Sözlü Sınav) Sight Reading (Deşifre , görür görmez okuma ve çalma), Aural Test (İşitsel Test) gibi müzik eğitiminin en önemli unsurlarını içerir ve bu alanlarda West London University eğitmenleri tarafından yazılı olarak değerlendirilirler. Böylelikle öğrenci velisi ya da öğrenci için detaylı bir uzman görüşü alınmış olacaktır.

Müzik öğretmeni

Müzik Eğitimi Veren Kurumlar İçin Faydaları

LCM eğitim modeli kurumlarda verilen eğitim modelinin düzenlenmesi ve hedef kazanımların dünya standartlarında olması nedeniyle büyük bir avantajdır. Böylelikle kurum içerisinde uygulanan, uluslararası geçerliliği ve düzeni olan kapsamlı bir eğitim modeli kuruma başarı ve prestij sağlar.

Gitar çalmak

Müzisyen ve Müzik Eğitimcilerine Faydaları

LCM eğitim ve sınav modeli, tüm müzik okulu mezunlarına yurt dışında eğitim, burs ve çalışma imkanı sunar. Denklik sorunu için harika bir alternatif oluşturur.
Müzik okulu mezunu olmayıp kendi imkanlarıyla kendini yetiştiren müzisyenler için ise uluslar arası geçerliliği olan bir belge olma özelliği sayesinde yine harika bir alternatiftir.

filarmonik 2022.png
bottom of page