top of page

Acerca de

Robot Yapımı

Robotİk kodlama

Mİnİk Bİlİm Kahramanları Buluşuyor

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren, 6-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen bir STEM programıdır. Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore her yıl yeni ve heyecanlı bir tema sunarak çocukların yaratıcılığını ateşler. En az 3, en fazla 6 çocuktan oluşan her takım özel LEGO Education Inspire Model (Yol Gösterici Model) ile gerçek dünya ile bağlantılı bu temayı keşfetmeye başlar. Bu modeli başlangıç olarak kullanarak kendi yeni modellerini LEGO parçalarıyla tasarlarlar. Çocuklar LEGO Education WeDo ile çalıştıkça temel mühendislik ve programlama becerilerini öğrenir ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uygularlar.

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST ® LEGO® League Explore  6-10 yaş arası 3-6 kişilik takımlardan oluşan çocuklara yönelik eğlenceli bir STEM programıdır. STEM (science, technology, engineering  and math) programı, fen, teknoloji, mühendislik ve matematiği temsil eder. Her yıl yeni ve heyecan verici bir konusu vardır. Bu konu “sezon teması” olarak isimlendirilir.

  • Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore takımları sezon teması hakkında bilgi edinirler.

  • Her takım özel LEGO Education Keşif Modeli (Inspire Model) ile gerçek dünya ile bağlantılı bu temayı keşfetmeye başlar.

  • Öğrendiklerini göstermek için takım modeli tasarlarlar ve inşa ederler.

  • LEGO Education WeDo 2.0 kullanarak modellerinde en az bir motorlu parça programlarlar.

  • Keşif yolculuğunda öğrendiklerini anlatan bir “Anlat Bana!” posteri tasarlarlar.

  • Tüm takımlar FIRST öz değerlerini uygularlar. Bu öz değerler yenilik, katılım ve takım çalışmasıdır.

  • Sezon sonunda, takımlar fikirlerini paylaşmak ve eğlenmek için yerel ortaklar tarafından düzenlenen festivallerde bir araya gelirler.

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore programına dahil olmak için neler yapılmalıdır?

Her Ağustos – Eylül aylarında yeni sezon bilgileri ve kayıt tarihleri açıklanır. Çocuklara rehberlik edecek bir takım koçu belirlenir ve 6-10 yaş arası  3-6 kişilik takımlar oluşturulur.

Kayıtlar ve daha fazlası için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz:

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore programına bugüne kadar kaç çocuk katıldı?

2014 yılında FIRST ve LEGO Education güçlerini birleştirerek FIRST LEGO League Explore programını oluşturdular. O günden bu güne kadar yaklaşık 68 bin çocuğa ve 41 ülkeye ulaşıldı.

2014 yılından beri de Bilim Kahramanları Derneği aracılığıyla Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Explore programı Türkiye’de devam etmektedir. 2014 yılından beri Türkiye genelinde 1279 takımla birlikte 7010 çocuğa ulaşıldı.

Önkayıt ol...

Sizi arayalım

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
arrow&v
Thanks for submitting!
filarmonik 2022.png
bottom of page